نوع جستجو را انتخاب نمایید
 
  • سایت
  • وب
Search
شما در اين صفحه هستيد: اخبار و رویدادها
اخبار و رویدادهای شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی
خرید اینترنتی با طعم استرس/توصیه های پلیس فتا در راستای امنیت خرید آنلاین

خرید اینترنتی با طعم استرس/توصیه های پلیس فتا در راستای امنیت خرید آنلاین

رئیس پلیس فتای استان سمنان با بیان اینكه پیشرفت تكنولوژی همواره به سود كاربران نیست، تاكید كرد: تجارت الكترونیك علاوه بر مزایای فروان، خطراتی بسیار به ویژه برای افراد ناآگاه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک سرهنگ "سیدعلی میر احمدی" در تشریح این مطلب بیان كرد، امروزه با پیشرفت فناوری های نوین فاصله بین دنیای مجازی و واقعی هر روز درحال کم شدن است، بسیاری از اموری که در دنیای واقعی درحال انجام شدن است در دنیای مجازی یک معادل پیدا کرده است.

وی افزود: یکی از فعالیت هایی که بشر در طول زندگی انجام می دهد معاملات اقتصادی است که با آمدن تکنولوژی این امر جای خود را به مبادلات مالی مجازی با وسعت و دامنه بسیار بیشتری داده و در برخی موارد به یك ضرورت تبدیل شده است.

میراحمدی گفت: خرید کاربران از طریق اینترنت با استفاده از کارت های بانکی یکی از روش های متداول در این حوزه است، كه علاوه بر راحتی كاربران و مزایای فراوان دیگر، خطرات زیادی نیز به همراه دارد.سرهنگ میراحمدی افزود: در واقع می توان گفت پیشرفت تکنولوژی و سهولت در كار همیشه به سود کاربران، به خصوص کاربران عادی نبوده است و تهدیداتی برای آنها به دنبال داشته است.

این مسئول انتظامی شرط لازم برای استفاده كامل و ایمن از فضای مجازی را آگاهی و تسلط كاربران بر روش های استفاده از این ابزار دانست و در ادامه برای خرید از طریق اینترنت چند توصیه كرد:

- برای انجام عملیات بانکی حتمأ از سایت هایی که دارای پروتکل https می باشند استفاده كنید

- در تنطیمات مرورگر خود توجه داشته باشید که تنظیمات ذخیره اطلاعات ثبت نامی و ذخیره سازی نام و کارت اعتباری شما انجام نگیرد

- توجه نمائید که اگر از چندین کارت بانکی استفاده می کنید به هیچ عنوان برای همه کارت ها از یک رمز مشترک استفاده نکنید

- از وارد کردن اطلاعات کارت بانک خود در صفحاتی که از طریق لینک های مشکوک به آنها وارد شده اند، خودداری كنید.

- برای خرید کالا از سایت های معتبر، بروز و دارای نماد اعتماد استفاده كنید.

رئیس پلیس فتای استان سمنان در پایان از تمامی کاربران فضای مجازی خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک در این فضا مراتب را با ارائه مستندات مربوطه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما  گزارش كنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

تعداد مشاهده خبر: (2958)