نوع جستجو را انتخاب نمایید
 
  • سایت
  • وب
Search
شما در اين صفحه هستيد: اخبار و رویدادها
اخبار و رویدادهای شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی
گفت و گو با آقای صیاد ؛ قائم مقام و مشاور مدیر عامل شرکت توسه فناوری اطلاعات خوارزمی در رابطه با نمایشگاه تراکنش

گفت و گو با آقای صیاد ؛ قائم مقام و مشاور مدیر عامل شرکت توسه فناوری اطلاعات خوارزمی در رابطه با نمایشگاه تراکنش

1.      چه نیاز و ضرورتی برای برگزاری نمایشگاه بین المللی در حوزه تراکنش در کشور است ؟

ابتدا باید به این سوال پاسخ بدهیم که اصالت یک نمایشگاه بین المللی چیست ؟

در صورتی که به این سوال پاسخ دهیم ، سپس میتوان آن را تعمیم داد به نمایشگاه ITE  

دریک کشور ، جهت به وجود آمدن یک همفکری و هم آزمایی  نمایشگاه برگزار می شود . هر شرکتی که محصول جدید و یا نوآوری تازه ای داشته باشد ، آن را در نمایشگاه عرضه و با این کار یک همفکری و هم آزمایی در آن سازمان یا مجموعه ایجاد می کند .

طبیعتا از آنجا که کشور عزیز ما «ایران» درحال تجربه بانکداری الکترونیک است ، لازم است یک سری اقدامات جدیدی درسطح کشور انجام شود تا تمامی فعالان حوزه نظام بانکی و غیره ، از این پیشرفت مطلع شوند . حتی دوستانی که در این حوزه فعالیت می کنند برآنند که عملکرد و دستاورد کشورهای دیگر را نیز مورد مطالعه و ارزیابی قرار دهند . پس بنابراین چنین نمایشگاه هایی باعث آشنایی شرکت های مرتبط با یکدیگر، در زمینه های نرم افزار و سخت افزار شده و در شناخت تکنولوژی روز دنیا به آن ها کمک می کند . نکته قابل ذکر این است که با توجه به حجم بالای برگزاری این گونه نمایشگاه ها ، باید از تکرار پرهیز کرد و در شناسایی و دسته بندی مخاطبین این گونه نمایشگاه ها دقت لازم را به عمل آورد . همچنین باید مراقب بود که سرمایه های کشور بی دلیل به هدر نروند و هدف مشخصی از برگزاری نمایشگاه در نظر داشته باشیم . البته هدف اصلی در برگزاری این نمایشگاه ها ، نوآوری و خلاقیت در طرح ایده های جدید در حوزه بانکداری الکترونیک است که باید به آن توجه ویژه کرد .

2.      انتظارتان از این نمایشگاه چیست و جهت بهبود سطح کیفی نمایشگاه چه پیشنهاداتی دارید؟

به سبب اهمیت این نمایشگاه ، مجریان برگزارکننده، باید حداقل یک سال قبل از برگزاری نمایشگاه برای آن برنامه ریزی و اطلاع رسانی کنند و محورها را از قبل مشخص نموده و مطرح کنند . به حمدلله افراد متخصص در کشور کم نیستند . آن ها باید مقالات را بر اساس محورهای مشخص شده تنظیم کنند و آن ها را به همایش عرضه کنند . انتظاری که از کمیته داوری می رود این است که مقالاتی که در آن ها نوآوری و ایده های خلاقانه وجود دارد ، شناسایی و دسته بندی کنند و همه افراد خلاق و دارای سطح هوشی بالا را به این نمایشگاه ها و همایش ها دعوت کنند . متاسافانه بی برنامه گی در این امر بسیار بد است و موجب سلب اعتماد از جامعه می گردد .

3.      نقش نمایشگاه را در تسهیل ارتباطات با جامعه جهانی پس از لغو تحریم ها چگونه ارزیابی می کنید ؟

لغو تحریم ها یک بحث بسیار گسترده است اما حضور مستمر و پررنگ شرکت های خارجی در بحث همایش ها و نمایشگاه ها را نمی توان نادیده گرفت . اتفاقا در نمایشگاهی که به تازگی در حوزه شهر هوشمند( smart city) برگزار شد ، بنده شخصا حضور داشته و مشاهده کردم که اکثر شرکت کنندگان خارجی به سالن همایش ها مراجعه نموده و با اینکه به درستی به زبان فارسی مسلط نبودند ، از نوع پاورپوینتی که در همایش توسط شرکت کننده ها ارائه می شد ، آن ها به ارزیابی دانش ایرانیان پرداخته بودند . زیرا افرادی که با ایران در تماس هستند ، عمدتا از طریق اخبار کشور ما را رصد می کنند و وقتی در تعامل مستقیم با ما قرار می گیرند سریعا به ارزیابی و نتیجه گیری می پردازند . به نظر من ورود افراد خارجی به نمایشگاه ها ، به ساخت کشور کمک می کند ؛ چه بسا که بعد از رفع کامل تحریم ها ، کشور های خارجی بیشماری به سرمایه گذاری در ایران پرداخته و به توسعه و آبادانی ایران کمک شایانی می کنند .

4.      تاثیر حضور شرکت کنندگان خارجی در نمایشگاه تراکنش( ITE) چیست ؟

امیدواریم که شاهد حضور فعال و فراگیری از شرکت کنندگان در نمایشگاه باشیم ؛ اگر از نمایشگاه استقبال خوبی صورت بگیرد ، با حضور شرکت های خارجی به اهدافمان می رسیم  و محصولاتمان را با تمام قدرت به شرکت کنندگان داخلی و خارجی ارائه می دهیم .

5.      شرکت خوارزمی با چه هدفی در نمایشگاه حضور دارد  و در بحث تراکنش و پرداخت چه اقداماتی صورت گرفته است ؟

باید بگویم اسم نمایشگاه با فعالیت شرکت ما کاملا مرتبط است . زمانی که تراکنش در کشور وجود داشته باشد ، نشانه این است که زیر ساخت هایی در کشور وجود داشته که چنین شرایطی فراهم کرده است ؛ پس این ها همه یک زنجیره است  . روش های مختلفی که در حوزه بانکداری وجود دارد همه از یک تراکنش آغاز می شود .

برای مثال : سیستم الکترونیک شاپرک ، شتاب ، ساتنا ، پایا وتمامی سیستم هایی که با آن ها فعالیتی از قبیل دریافت و پرداخت صورت می گیرد ، ظرفیت هایی را ایجاد کرده است که استفاده از این ظرفیت و توسعه این زیر ساخت ها می تواند در توسعه نقل و انتقالات داخل کشور تاثیر بسزایی بگذارد . شرکت خوارزمی نیز از آنجایی که در حوزه بانکی مشغول به کار است ، صرفا به عرضه اجزای سخت افزار و نرم افزار نپرداخته است ، بلکه در این زمینه حرف جدیدی برای گفتن دارد و می خواهد در حوزه های تراکنش نیز جدی و حرفه ای ورود کند .

هدف این است که در امور بانکداری الکترونیک سهیم باشیم و در ارائه نرم افزارهای پیشرفته بانکی به عنوان یکی از شرکت های فعال در حوزه بانکداری الکترونیک به معرفی خود بپردازیم .

6.       خوارزمی به عنوان شرکت پرداخت الکترونیک(PSP)چه برنامه ای در آینده دارد ؟

واقعیت این است که در حال حاضر، بانک مرکزی جهت افزایش شرکت های PSP برنامه ای ندارد . اما در صورتی که این مجوز از سوی بانک مرکزی صادر شود ، قطعا شرکت خوارزمی هم ورود خواهد کرد .

7.      به عنوان سوال آخر ، محصول جدید خوارزمی برای عرضه در نمایشگاه چیست؟

با ورود دستگاه VTM به عنوان جدید ترین طرح خدمات الکترونیک شرکت خوارزمی به نمایشگاه و با معرفی این ابزارجدید ، مشتریان می توانند بانک خود را خارج از محیط بانک، بدون حضور فیزیکی یک انسان در اختیار داشته باشند . خوارزمی با VTM وارد می شود . یک نرم افزار جدید در حوزه بانکداری ، که البته بخش اعظمی از آن وابسطه به سطح دانش الکترونیک مشتریان است . این کار در گرو آزمون و خطا است و شاید نیازمند تدوین قوانین خاصی هم باشد . با این نرم افزار شما  در هر ساعت از شبانه روز ، بانک و یا شبکه خود را در اختیار دارید و بدون حضور فیزیکی متصدی امور بانکی، می توانید تمامی امور بانکی را به راحتی ، با در اختیار داشتن همه ابزارهای بانکی انجام دهید .

برای مثال : جهت افتتاح مجدد حساب ، در بانکی که از مشتریان سابقش بودید، دیگر نیاز به اخذ مجدد مدارک شناسایی و احراز هویت شما نیست . در آینده ای نزدیک در هیچ شعبه ای تحویل داری در بادجه حضور نخواهد داشت و دسترسی به بانک شبانه روزی و خارج از شعبه خواهد شد .

تعداد مشاهده خبر: (3405)